Chyby a varovania

Príklad toho, ako nechutne sa na Facebooku klame

Najmä nováčikovia teraz pozor. Sklameme všetkých (niekoľko stotisíc ľudí na Slovensku a v Čechách), že na Facebooku je nemožné zistiť to, kto sa na vás pozerá a kto nie. Skupín, ktoré vám toto sľubujú je niekoľko desiatok, a podobajú sa na rovnaké klamstvá a podvody ako zmena pozadia, filmy zadarmo a VIP facebook. Sprostosti, ktoré ľudia navymýšľali vznikli pre jediný dôvod – ZISK. A práve tým, že sa do skupiny pridáte, k nemu dopomáhate celkom cudzím podvodníkom. A to každý jeden. Ako je to možné?

Funkcia „kto videl môj profil“ – presvedčte sa aj vy o podvode
1. Pozrite si svetlý príklad absolútnej absurdnej činnosti takéhoto podvodníka a sledujte krok za krokom to, čo vám presne vysvetlí o čo ide, že vôbec ide o podvod a že už viacerí naleteli. Napríklad skupina, ktorá má viac ako 200 tisíc členov a istotne aj niekoho z vašich priateľov na linke: http://www.facebook.com/pages/Kto-videl-moj-profil-na-facebooku-nova-funkcia-zdarma/108004859251715 – v žiadnom prípade sa nepridávajte ku skupine.

2. dobre si všimnite, čo má skupina na ľavom boku. Podmienky, že musíte stlačiť I LIKE IT (páči sa mi to) a ďalšiu podmienku, že je to nutné poslať všetkým. Akonáhle to všetkým pošlete, oni budú chcieť tiež využiť túto skvelú vec a uveria tomu, zopakujú rovnaký krok, ale nič sa nedeje, žiadna zmena, žiadna schopnosť, novinka nič. Ako je vôbec možné, že toľko ľudí uverilo podmienke pridať všetkých priateľov? Čo za to človek – fanúšik skupiny dostal? Absolútne nič.

3. Žiadna zmena a skupina sa teší tomu, že mnohí sa zabudli zmazať, alebo vec neriešia. Lenže stále je tu otázka, aký to má všetko zmysel. Existuje?
Zmysel to má, ide o nie malú reklamu. Pozrite sa, aké správy predsa administrátor skupiny vydáva. Nie sú to žiadne veci týkajúce sa funkcie zobrazenia návštev a ľudí, čo si vás pozerajú. Nejde o nič podobné. Ide o komerčné projekty, reklamy, s najväčšou pravdepodobnosťou samotného autora skupiny a je naozaj smutné, že toto sa musí mnoho z fanúšikov skupiny dozvedieť práve odtiaľto.

4. Ako vôbec možno zo skupiny vyťažiť? Pozrite sa napríklad dnes na nástenku. Sú tam len odkazy na iné weby, iphone, online hry, služby, veci za poplatok. A tento cenný priestor sa dá dobre predať. Admin skupiny sa ponúkne záujemcovi za určitú sumu zverejniť odkaz. Za jediný odkaz si môže slušne zarobiť už pri fakte, že za jedného človeka si môže vypýtať 2 centy. Dokážete si vypočítať prekrásnu sumu za jediný odkaz? Ak áno, tak viete, koľko si môže zažiadať za jeden hlúpy odkaz a zároveň pri vydaní desiatich za týždeň a aj pri 30 za mesiac. Keď potom prestane skupina jeho administrátora baviť, môže ju hravo predať, lebo čokoľvek niekto v budúcnosti podobne ako on sám vydá na nástenke, zobrazí sa to na úvodných profiloch viac ako 200 000 ľudí – fanúšikov skupiny.

5. Chytrák, ktorý podvodom získava také vysoké počty ľudí, nie je jediný. Skupín je samozrejme viacero, preto varujte svojich priateľov a nedajme spoločne úspech a zarobiť iným.

Takže

Žiadne pozadie neexistuje, žiadne farby sa meniť nedajú a už vôbec by niečo také nefungovalo po nutnosti účasti v nejakej skupine a nutnosti zaslať požiadavku všetkým priateľom. Kde je vlastne tá funkcia, čo by niečo také zmerala? veď je to hlúposť. A bohužiaľ nevedomosť ľudí dáva zarobiť úbohým podvodom. Tých je pritom čoraz viac a na Facebooku tvoria celkom nový problém, ktorému sa žiaľ venujeme len my.

Bojujte aj vy proti takýmto skupinám. Celkom dole v ľavom rohu najbližšie pri tlačidle ŠTART vo Windows, ale stále na Facebooku (bohužiaľ to je potrebné až takto popísať) je odklik na NAHLÁSIŤ STRÁNKU. Práve to spravte a nahláste ju ako spam a podvod. Potom sa nezabudnite zmazať kliknutím na NEPÁČI SA MI, ktoré je hneď nad NAHLÁSIŤ. A pozor ešte raz, toto je rovnaký autor a rovnaký zmysel: http://www.facebook.com/pages/Zmen-si-vzhlad-facebooku-zdarma/124283480949780 takže ak ste aj tam, rýchlo nahlasujte a odhlasujte sa. Nenechajte sa zneužívať klamármi a o***vákmi.

Pridaj komentár