Podvodné súťaže o mobily a iný tovar neutíchajú

Zdieľajú vaši priatelia a rodina akési príspevky, kde ide vraj o súťaž a dá sa hravo vyhrať nejaký tovar? Vedeli ste o tom, že samotný Facebook zakazuje podobné súťaže? Mnoho prevádzkovateľov stránok na to kašle, pretože to jednak prináša zisk a na druhej strane to nikto na Slovensku nerieši, pretože Facebook príliš slovenčine nerozumie. Iná vec je riskovať zrušenie stránky a iná zas, keď máte fingovaných stránok viac a len zbierate ľudí. Prečo podvodné a prečo tomu tak je?

Ako podvodníci fungujú
Stručne povedané, podvodník vytvorí stránku, kde je údajne súťaž o mobil. Fotografiu si stiahne kdekoľvek na webe a potom sa pýši, že ide o jeho nepredané zásoby, ktoré môžete vyhrať. Nutné je však zdieľať fotografiu a dať LIKE na stránku. Podvod je v tom, že nikto nič v skutočnosti nevyhrá, vy ste dali LIKE a pomohli ste stránke XY k zisku 20000 fanúšikov vďaka 20000 oklamaným ľuďom. Takáto stránka následne vydá inzerát, že nejakej firme zverejní reklamu za 3 EURÁ a čistý zisk tvorí 3 EURÁ. Čo tak zvýšiť počet reklám a za týždeň ich vydať 20? To je zisk 60 EUR, nezdanený, neriešený. Ak ste sa nechali oklamať, stačí sa odhlásiť a nereagovať hneď poslušne, ako cvičená opica na všetky žiadosti o LIKE. Prečo vlastne toľko Slovákov poslúcha a lajkuje, čo je im prikázané? Vidina ľahkej výhry? Skôr nevedomosť toho, že takto pomáhajú podvodníkom rásť.

Podvodníci s hrami
Zdroj obrázku: Zaujímavosti magazín

Podvodné stránky, ktoré lákajú na podvodné súťaže stále online
Príklady podvodných stránok s podvodnými súťažami, ktoré zatiaľ nikto nezrušil napriek opakovanému nahlasovaniu a pridávaniu komentárov, ktoré poukazujú na nepravosť tvrdení a skutočné zdroje ukradnutých fotografií (vždy rýchlo zmazané) si môžete pozrieť nižšie. V žiadnom prípade neodporúčame klikať a byť súčasťou týchto súťaží. Varujte priateľov, ak ste medzi fanúšikmi niektorých svojich priateľov objavili.

Pridaj komentár