Facebook zmenil dizajn svojich stránok, mení sa aj dizajn vašich

Facebook sa mení, najmä stránky menia svoj profil na celkovo len jeden stĺpec. V súčasnosti sme si už nejaký čas zvykli, že Facebook skrátka svoj obsah delí do dvoch stĺpcov, ktoré skákali najmä pri snahe výraznejšieho upozornenia na príspevok jednoduchým rozšírením na obe plochy. Dnes už sa však nič také neudeje, pretože ak vlastníte a spravujete stránky, viete, že všetok obsah sa sústreďuje do jediného stĺpca. Zostáva však možnosť zvýraznenia príspevku. Formy sú dve. Zvýrazniť je možné pridaním nálepky s malým modrým štítkom na hlavičku okna s príspevkom, no ide aj zavesenie hore, čo príspevok udrží dlhodobejšie na samotnom vrchu, čiže po spustení stránok bez potreby krútiť kolieskom na myši.

Stránky Cestovanie

Novinky a nový vzhľad:
Podstatnou novinkou nového vzhľadu je ešte mnoho chýb, najmä čo sa týka hlavného veľkého obrázku hore. Ten totiž preskakuje a zachádza do množstva nastavení a prvkov okolo, takže nejde o celkom vyladenú vec, hoci už verejne spustenú. Kto chcel, mohol stránkam prepnúť nový vzhľad skôr. Za príklad si berieme stránky o cestovaní.

Na celkom pravý bok, takzvaný sidebar sa dostali widgety. Len niektoré z nich môžete meniť v rámci poradia, iné sú napevno zasadené. Najmä tie horné. Z pohľadu čitateľa, aj správcu máte celkom hore panel s fanúšikmi a pozvánkami nových. Pod tým informácie o stránke a fotografie. K tomu príspevky ľudí, ktoré sú viditeľné viac ako kedykoľvek pred tým. V prípade firemných stránok tu sú vidieť výrazne recenzie s hviezdičkami a hodnotením. Žiaľ nedajú sa schovať tie negatívne, jedine ich posunúť celkom dole. Jedine ak by ste ich zmazali, ale to riskujete neprehliadnuteľné prejavy tých, čo sa ohradia akousi slobodou prejavu.

Poznámky:

  • hlavná grafika zostáva rovnaká
  • hlavný stĺpec nástenky sa mierne zmenil, rozšíril
  • treba viac scrollovať
  • pokiaľ na FB chodíte cez mobil, nenastáva pre vás žiadna zmena

Pridaj komentár