Máte problém na Facebooku a hľadáte riešenie? Snívajte ďalej

Ak máte akýkoľvek problém na Facebooku a chceli by ste ho vyriešiť, potom snívajte ďalej. Odkedy Facebook vôbec funguje sa k jedinému problému Facebook nevyjadril, mohlo vám padať, kolabovať čokoľvek, písať ste mohli na rôzne miesta, nestalo sa nič. Je len málo miest, kde sa oči vývojárov z Facebooku vôbec dostanú a všimnú si, čo píšete. Dokonca existuje aj na samotnom Facebooku okno, kde môžete napísať. Sami vás ale upozornia, že odpovedajú len na malú časť z prijatých správ.

Povedzme, že máte problém. NIekto vám ukradol fotku, vytvoril druhý účet a akože vo vašom mene píše vašim priateľom klamlivé správy. Vy môžete kliknúť niekoľko krát na NAHLÁSIŤ a nestane sa ani v priebehu dvoch mesiacov nič. Známa len preto, že sa zapojila do jedného medzinárodného fóra je bezdôvodne každý týždeň terčom tvrdých nadávok zo strany nejakých maďarských šialencov len preto, že je Slovenka. Nahlasovala ich už v januári a odvtedy sa jej neustále permanentne vyhrážajú, akoby vedeli, že je na facebooku voči nim bezbranná. Na jednej skupine nedávno našiel známy svoju fotografiu, ako to prehnali na jednej párty. Zmazanie fotografie admin stránky odmietol a to aj napriek tomu, že fotografia spôsobila nejaký problém. Ale vynechajme tieto situácie, keď pochybí človek. Častejšie pochybí Facebook. Niečo nefunguje, vyskakujú chyby, všetkými milované hlášky „Ups, niečo sa pokašľalo“ nás dokážu vytočiť v tej najhoršej chvíli a v tom zisťujeme, že táto chyba tu bola už včera. Nahráte fotografie, napíšete im popis, horko-ťažko to doladíte, dáte uložiť a nakoniec zistíte, že vám uložilo len obrázky bez jediného slovka popisu. Kam vôbec môžete nahlásiť tento problém? Nikde. Spravujete niekomu skupinu a nastala vázna chyba, kedy sa vám z ničoho nič celá skupina stratila a to ste tam mali 750 fanúšikov? Facebook vytvoril neočakávanú chybu, zrušil celú skupinu, vy ste prišli o to, čo ste budovali a ani neviete, ako ju môžete vrátiť. Podpora je preožená do tak nepresnej strašnej slovenčiny, respektíve preložená vôbec nie je a keď sa aj dopracujete na nejaké okno, kde môžete napísať, celá podpora sa na vás vykašle.

Najsmutnejšie je, že nejaká podpora sa na vás zvysoka vykašle. Je zaplnená pripomienkami a prosbami ľudí o zmeny, o vylepšenia a rôzne nedôležité správy. To, že má Facebook chybu a vy to oznámite, je celkom zbytočné. Na Facebooku neexistuje nič platné, kde možno napísať a získať odpoveď. Niečo ako HELPLINE pri mohutnej ziskovosti projektu je teoreticky možné a určite veľmi dobré, no prakticky nezrealizovateľné, Facebooku predsa len ide o peniaze a sám priznáva, že všetky pripomienky nesleduje. Je naozaj úsmevné, že traja najbohatší súčasní mladíci pochádzajú od Facebooku a každý je tak bohatý, že nevie čo s peniazmi, práve oni nedajú prácu niekomu, čo by ju robil rád, čo by riešil tieto pripomienky na nejakom centre pomoci. Pre megazisky Facebooku by toto nebol ani náklad, ako len pár drobných na prevádzku jedného hlúpeho centra pomoci v niekoľkých jazykoch. Nie je predsa v USA najviac kultúr sveta? Čo by za takú prácu mnohí dali. Ale čo by aj užívatelia dali za to, aby mohli využívať svoj Facebook bez chyby?

Pridaj komentár