Opäť ďalší idiotský spamujúci podvodník vyzerajúci ako facebook

Pár priateľov narazilo na Facebooku na podivný odkaz na stránky Facebookvideo.cz – v žiadnom prípade tam nechoďte. Zdá sa totiž, že autorom šlo len o to, aby tam ľudia chodili a nakoniec sa i tak ocitli niekde na miestach pochybných, alebo na chate kecni.cz. Ide o klasický podvod. Vytvorili totiž stránku, ktorá pripomína Facebook, nesie dokonca jeho názov v doméne a tak to vyzerá, že tomu možno dôverovať. Ale nie je tomu tak. Na titulnej strane sú akoby dve videá. Na jednom je obrázok nekvalitný a rozmazaný, kde vidno dievča od pŕs dolu a ďalej herečku hrajúcu Hermionu v Harrym Potterovi ako je vo vani. Ale tu to končí.

Podvodníci na facebooku

Stránky len sľubujú, že si môžete pozrieť utajené videá, v skutočnosti si však nemôžete pozrieť nič. Firewall dokonca nepustí spustenie videa, čo je možné, že sa tam ukrýva vírus, alebo niečo, čo nie je tým, za čo sa vydáva. V skutočnosti spustenie videa neexistuje, pretože nejde o video ale klikateľný obrázok. Kam ale klikateľný sa mi pre ochranu počítača nepodarilo zistiť.

Podvodníci na facebooku
Podvodníci na facebooku

Chytrák, čo vymyslel celý tento fingovaný web dal jedinú funkčnú vec a to odkaz na CHAT na titulnej strane. Zrejme každý nakoniec zavíta tam, aby sa dozvedel, niečo viac, či vôbec videá fungujú, alebo prečo vôbec web vznikol. My vám to povieme. Web vznikol zrejme pre jediný dôvod, a to aby nalákal ľudí práve na spomínaný chat. Že sa začal horibilný spam smerujúci na facebookvideo.cz (opakujem – neklikajte!) teda má svoj účel. Krytý je zámerom stránok s chatom nalákať k sebe cez iného prostredníka čo najviac ľudí. Chat, na ktorý sa však dostanete je v skutočnosti aplikácia, ktorá sa dá zdarma stiahnuť, graficky nedokonalá, funkčne nie príliš vydarená a vzhľadom na jej očividne naozaj vydarené marketingové začiatky, môžeme hodnotiť celý tento projekt za príliš idiotský a úbohý. Dajte si preto veľký pozor kam klikáte, opakujeme to stále a vyhýbajte sa stránkam, o ktorých sa v dnešnom článku píše. Pomôžete tak podvodníkom v ich zámere, nalákať k sebe čo najviac ľudí a bohvie čo ešte všetko.

Podvodníci na facebooku

Dobre. Aj my tu používame dizajn podobný na Facebook. Ide o free dizajn z projektov WordPress ktorý je používaný legálne. Ale je neičo iné sa podobať a zneužívať na nekalú činnosť.

Pridaj komentár