Podľa ESETu si budeme musieť na hrozby dať pozor obzvlásť z facebooku

Čo prinesie rok 2011 v oblasti IT bezpečnosti? Na aké hrozby sa máme pripraviť? A aké trendy budú panovať? Na tieto otázky sa pokúsil nájsť odpoveď ESET a jeho novo vytvorené Centrum pre analýzu kyberhrozieb (Cyber Threat Analysis Center – CTAC).
Útočníci používajúci sociálne inžinierstvo sa podľa názoru CTAC zamerajú na sociálne médiá viac ako doteraz. Okrem Facebooku budú ich terčom aj ďalšie sociálne siete, ako je LinkedIn, Orkut alebo Twitter, a vyhľadávače – spolu s Googlom aj Bing či Yahoo. Útoky budú intenzívnejšie predovšetkým vtedy, ak budú lídri trhu aj naďalej prijímať len nedostatočné opatrenia na ochranu svojich užívateľov. Obzvlášť Facebook predstavuje po tejto stránke mimoriadne nebezpečenstvo, pretože miesto, aby riešil príčinu, sústredí sa na liečbu symptómov.
ESET je slovenská spoločnosť, ktorá si na svetovom trhu softwaru získala vysoké významné miesto vytvorením antivírusových aplikácií, ktoré poznáme z minulosti ešte ako NOD 32 a dnes známejšie práve pod označením ESET Security.

Celý článok nájdete na stránkach zdroja: novinky.cz

Pridaj komentár