Tak toto Facebook pokašľal – nové profily povinne, hnusné, škaredé, zlé

Nie sme jediní, čo nesúhlasia s novou podobou profilu. Tie súčasné, ktoré každý vyfasoval povinne, bez možnosti vyjadrenia svojho názoru sú otrasné. Facebook vôbec nepozeral na to, koľkí ľudia sa im na vyskúšanie nového profilu vykašľali z dôvodu znechutenia z jeho vzhľadu ale aj funkcií. Priatelia, akoby boli najdôležitejší sú na boku, a všetko o vás je celkom hore. Preto sme sa napríklad my rozhodli celkom zmazať všetky informácie o sebe, svojej škole a práci. To je dôvod, prečo to Facebook prepískol a mnohí ďalší robia to isté. Hneď prvé čo sa o vás iní dozvedia je práve to, kedy ste sa narodili, kde ste študovali, kto ste a čo máte radi. Toto vážne nepotrebujem, aby bolo viditeľne ako prvé. Možno sa do prezerania obrázkov pridala nová funkcia, ale čo na tom, že na malom monitore (netbook) je strašne ovládateľná.

Bohužiaľ užívatelia Facebooku sú obyčajní ľudia a či chcú alebo nie, musia si zvyknúť. Facebook sa riadi filozofiou, že všetko nové je bezvýhradne lepšie ako to staré. Aj keby šlo o tú najväčšiu sprostosť, neexistuje šanca to vrátiť späť. Nepridávajte sa preto do žiadnych skupín, ktorí vraj vrátia po dosiahnutí nejakého počtu ľudí starý Facebook. Je to sprostosť, ktorý tu bola celkovo už pri dvoch veľkých úpravách Facebooku. Treba však uznať, že to, čo spôsobil teraz s profilmi je absolútne zničenie chuti byť na Facebooku. pri písaní vám vybieha niekoľko tipov na stránky, čo otravuje a rozptyľuje. Nemáte taký prístup hneď k oknu na písanie, ako kedysi. Celkom hore sa ani neviem prečo zobrazujú rôzne fotky z ktorých okamžite odstraňujem moju prítomnosť na nich a aspoň týmito krokmi spravím svoj malý protest proti týmto zmenám, ktoré znechucujú dnes vôbec na Facebooku byť. Z 7 opýtaných ľudí je 7 nespokojných. To je už niečo.

Aktualizácia: 23:01
Neuveriteľné. Výpadok, ktorý odstavil Facebook v poslednej polhodine priniesol starú podobu Facebooku. Vyzerá to tak, že programátori vrátili starý Facebook všetkým, čo odmietali nový. Uvidíme dokedy. Ešte pred chvíľou to vyzeralo, že všetci vyfasovali povinne nový profil bez výnimky. Len škoda že to Facebook rieši cez také silné výpadky celého webu.

Pridaj komentár