Žiadna zmena pozadia a spoplatnenie na Facebooku neexistuje, aneb podvodníci na Facebooku

Opakovane na rôznych miestach uvedomelí ľudia a blogeri upozorňujú, že žiadna zmena pozadia neexistuje. Každá jedna skupina, ktorá vám sľubuje pod podmienkou členstva v skupine a poslania pozvánky všetkým priateľom niečo, je len výmysel. V žiadnom prípade sa nedá na Facebooku zmeniť pozadie len preto, že pošlete niekomu pozvánky. Názov takej skupiny pritom v slovenčine alebo češtine už má byť priamo nápadný.
Členstvo v skupine a ani členstvo vašich priateľov nemá ako ovplyvniť nejaké funkcie vo Facebooku. Na Facebooku sa nachádza minimálne 80 rôznych chytákov, ktoré sú v skutočnosti podvodným webom lákajúcim ľudí. V okolí marca 2011 prebiehali tri naozaj veľké šírenia vymyslených skupín boja proti spoplatneniu Facebooku. Len čo kauzy trochu utíchli, objavil sa opäť pokus oklamať ľudí so zmenou Facebooku. Koncom leta sa zas objavila skupina, ktorá vás presvedčovala, že práve ona je už naozaj fungujúca, a ostatné nie sú pravé. Niečo také naozaj fungujúce by v skutočnosti nemohlo mať názov „….ŽÁDNY FAKE!!!“ alebo „…- PRAVÉ FUNKČNÉ OTESTOVANÉ!“. Názov skupiny sa totiž nedá zmeniť a prežiť s takýmto znetvoreným názvom by nemohla skupina aj keby mala nejakým zázrakom naozaj moc meniť pozadie.

Kam sa nepridávať?
– do žiadnej skupiny, ktorá sľubuje nejaké zmeny, ktoré nemá nikto iný
– do žiadnej skupiny, ktorá má pochybný obsah
– do žiadnej skupiny, ktorá ponúka niečo ilegálne
– do skupín, ktoré varujú o spoplatnení Facebooku. Prosím pochopte, že je to absurdná blbosť, ktorej neustále verí mnoho ľudí a prihlasuje sa do skupín, kde prosia, aby sa tak nestalo.

Prečo to ľudia robia?
– dôvod môže byť ten, že skrátka potrebujú veľa fanúšikov v skupinách a sledujú počet ľudí rastúci ako obrátený pyramída
– akonáhle spravia niekomu/niečomu reklamu na stránke vymyslenej blbosti, získavajú na nej
– títo výmyselníci zneužívajú najmä hlúposť ľudí na to, aby prinútili ľudí sa prihlásiť do skupín a počet ľudí znamená aj zisk z možnej reklamy
– títo výmyselníci tiež radi takýto účet predajú za nemalý peniaz.
– skupiny tiež vytvárajú individuá, ktoré sa zbavujú pocitmi menejcennosti aj takýmto spôsobom. Zväčša vždy pri odhaľovaní autora by sme narazili na mladíka, ktorý sa skrátka snažil byť extrémne vtipný alebo sa vyhovorí, že naozaj o niečom takom počul.

Ako proti nim bojovať?
Kliknite na „nahlásiť“ čím na stránku upozorníte administrátorov služby. Pokiaľ vás vyzvú o priblíženie dôvodu nahlásenia, v anglickom jazyku sa prípadne s pomocou priateľov pokúste popísať dôvody nahlásenia. Sami sa tak pričiníte o vyčistenie Facebooku od podvodníkov.
Veď povedzte, koľkí z vás náruživých rozposielavačov pozvánok si nakoniec predsa len zmenilo pozadie?

Pridaj komentár