Pozor na šíriaci sa vírus vo Facebooku

Aj vám prišla od slovenského kamaráta správa v angličtine alebo link na obrázok s priveľa smajlíkami? Určite na to neklikajte. Nový virus prechádza vašimi priateľmi a pokiaľ sa jeden nachytá, posiela vec ďalej. Najmä tí, koho desať krát upozorníte, nech neklikajú na nič čo na Facebooku vidia hneď v tom momente vám budú tieto linky posielať. O čo ide?
Vírus nakazený človek rozposiela svojim priateľom ďalej. A sám o tom ani nevie. Napríklad je vtipné, keď vám vlastná mama, ktorá nevie po anglicky ani make F pošle link na “very cool photo for you :-D:-D” a to už je niečo naozaj podivné. Liniek na podobné vírusy je niekoľko. Ide o zahraničné stránky a pre nepredvídateľnosť Fejsbuk.net neradí nikomu klikať na tento virus. Podobne ako iné vírusy, môže svoje vlastnosti časom odhaliť v oveľa zákernejšej forme, ako len rozposielanie liniek ostatným priateľom. Dávajte si preto veľký pozor na to, čo vám posielajú priatelia a od koho to prichádza. Upozornite ho na to a v žiadnom prípade na odkaz neklikajte.

Opakovane apelujeme, aby nikto neklikal na Facebooku na nič, čo mu je neznáme a neinštaloval žiadne programy. Facebook nežiada žiaden software a ani nebude od vás požadovať nič inštalovať. Rovnako tak skupiny, ktoré vás nútia sa niekam prihlásiť a poslať pozvánky druhým sú hneď jasným podvodom a predsa na podvodné skupiny pribúdajú ľudia. Škoda, že tá absurdnosť niektorých vecí niekomu nedochádza už na začiatku.

Pridaj komentár