Nahrávate video na Facebooku? FB bude chcieť overiť mobilné číslo

Aby ste mohli nahrať do svojej skupiny na Facebooku video, musí spĺňať podmienky maximálnej veľkosti 100 MB a časovej dĺžky maximálne 2 minút. Väčšie video hoci môže mať 50 MB ale 3 minúty, Facebook neprijme a zobrazí chybovú hlášku o tom, že zväčšenie limitu je možné až po overení. Overenie je prostredníctvom SMS.
Aby bol váš účet úplne overený, musí na váš mobilný telefón prísť kód SMS. Vo výbere krajín v roletovej ponuke pritom Slovensko aj nájdete, do okna ďalej zadáte svoje číslo a čakáte na správu v ktorej bude aktivačný overovací kľúč.
Link je: http://www.facebook.com/confirmphone.php
Práve to je dôvod, prečo my osobne nebudeme nahrávať videá na skupiny facebooku. Pretože osobných údajov, ktoré má Facebook k dispozícií, je už priveľa a telefónne číslo je potom len ďalší z údajov, ako narušiť súkromie človeka najviac ako to len ide. Aby sa komplet moje údaje nachádzali niekde v databáze u niekoho v počítači a mohol si databázu stiahnuť na domácu dorábku niečoho pracovného a cestou z práce to zabudol niekde v krčme, to fakt nepotrebujem. Podobné príbehy sú vo svete známe. Preto pokiaľ si chcete nechať overiť účet a poskytnúť aj telefónne číslo, je to na vás. Ale neprijímame vec s nadšením. Snažia sa tým zamedziť vymysleným osobám, lenže tiež uvádzajú, že je to nutnosť, aby overili skutočnú existenciu daného človeka. Tým má Facebook naozaj istotu, že dané údaje sú správne.

Celkovo dnes 4 chyby na jednom mieste:
Akonáhle sa pokúsite nahrať video väčšie ako 100 MB alebo dlhšie ako 2 minúty, systém vás upozorní, že nespĺňate limit a pomoc treba hľadať na odkaze. Tam ale nič nie je. Aby ste sa dozvedeli dôvod zamietnutia videa a vôbec našli cestu na link pre overenie a získanie plných práv pre videá, treba vojsť znova do NAHRAŤ VIDEO a tam kliknúť na OVERENIE ÚČTU. Nuž ale ďalšia chyba je aj tá, že pokiaľ vás systém upozorní, že nahrávate väčšie video a rozhodnete sa ho zmenšiť a nahrať znovu, aj keby ste chceli nahrať 3 MB video dlhé 15 sekúnd, už vám to Facebook nepovolí, chová sa podivne. Momentálne dňa 25. novembra pri pokuse nahrať o 08:50 jedno video nespĺňajúce podmienky aj menšie video nahrávané o 09:40 nespĺňa podmienky. Nejakým zázrakom totiž pri prvom pokuse nahrať zlé video sú zlé automaticky všetky ostatné videá. Skvelý facebook. Pre presnejšie informácie: všetky ďalšie videá nahrá, ale vybehne správa, že nebolo nič nahrané, nikde sa nič neuloží. A ešte jedna chyba – ak by ste počas nahrávania chceli stlačiť tlačidlo viditeľné na obrázku pri nahrávaní videa nazvané ULOŽIŤ INFORMÁCIE, celé video vám zruší. Pritom toto tlačidlo dodnes fungovalo ako potvrdzovač popisu a video sa zatiaľ nerušene nahralo do profilu. Dnes to ale nejde. Zruší celé video a je nemožné čokoľvek pridať. Obnovíte stránku F5 a zobrazí hlášku „Ups! Niečo sa pokazilo….“

Chyby facebook
Chyby facebook

Pridaj komentár