Aplikácia na FB ktorá dá echo zlodejom

Na Slovensku má onedlho vzniknúť predajca zájazdov online, ktorý sľubuje absolútnu bezchybnosť a bezkonkurenčnosť. Pomenoval sa podľa priezviska slávneho spisovateľa, ktorého rodina za využitie mena asi ťažko bude pýtať autorský poplatok za využívanie mena. Ide. ako ste sa dovtípili, o Verne.sk. Lenže toľko sľubov sa nám vôbec nezdá. Je nápadné, že ponúka jednoznačne najlepšie služby ale z ničoho. Pripadá nám tou samochválou na hlavnej stránke, ako vodič autobusu, ktorý vyhlasuje že bude jazdiť lacnejšie ako ho stojí benzín a plat a zároveň vám sľúbi, že vás dopraví všade rýchlejšie, než je bežné. Dodrží pritom všetky predpisy cestnej premávky? Netušíme. Nevadí.Nebudeme riešiť ponuku tohto poskytovateľa. Nás však prekvapila služba, ktorú ponúka tento poskytovateľ. Vytvoril aplikáciou na Facebooku, ktorú si môžu ostatní pridať na svoju nástenku. Zadáte dátum kedy odchádzate na svoju dovolenku a ono to bude počítať.

Aplikácia je samotnému dovolenkárovi na nástenke celkom zbytočná. Sám predsa vie, kedy ide na dovolenku a nepotrebuje Facebook a aplikáciu Verne aby tento termín strážili. Čo si ale všimli viacerí, aplikácia je skôr pre vykrádačov bytov a zlodejíčkov, ktorí takto budú naširoko ďaleko oboznámení o tom, kedy ide kto preč a byt zostane holý. Skvelé. Už len to, že sa niekto na Facebook neprihlási celý týždeň dáva najavo, že je niekde preč.  Aby to niekomu nestačilo, môže si dať odpočítavadlo a oboznámiť tak všetkých o tom, kedy odíde, a byt zostane nestrážený, opustený… priam volá na vykradnutie. Skvelý nápad, len škoda, že minca má dve strany a tá druhá nemusí byť tak skvelá…

Aplikácia je priamo tu: http://www.facebook.com/apps/application.php?id=143480202330060

Verne má teda reklamu zadarmo od nás. Nech je rado. No i tak nás text na ich hlavnej stránke pobavil. Naši partneri na Zaujimavosti.net si všimli rovnakú vec, malá dohoda medzi nami nakoniec vyústila v nápade oboch napísať svoj názor na tieto stránky. Preto o niekoľko dní aj tam nájdete ďalšie názory.

Pridaj komentár